מהפרעת קשב להקשב"ה - רבקה אלקובי

הפרעת קשב וריכוז – השפעתה על חיי המשפחה וכיצד ניתן להתמודד איתה

הקדמה על הקורס ולמי זה מתאים?

הפרעת קשב וריכוז משבשת מאוד את חיי המשפחה, את ההשתלבות החברתית של הילד, את הישגיו בלימודים ואת הדימוי העצמי שלו ודימויו בעיני אחרים.

חיי משפחה שילד שלה סובל מהפרעת קשב וריכוז עשויים להיות מסחררים כמו אחר סיבוב בגלגל ענק בלונה פארק, רועשים כמו על מגרש כדורגל ומתישים כמו אחרי ליל שימורים.
אלו הם חיים במחיצת ילד שאינו זקוק לשינה רבה, אך זקוק להרבה עניין ופעילות. זהו ילד שהספה בסלון היא בשבילו טרמפולינה, שולחן המטבח הוא בסיס לתיפופים, והמכונית המשפחתית היא זירת היאבקות.

הפרעת קשב וריכוז עם או בלי היפראקטיביות מתארת התנהגויות של פרטים הלוקים בה, שבעקבותיהן עלולים להופיע אצל הילד קשיים בתחום ההתפתחות, היחסים במשפחה, הקשרים החברתיים, ההתנהגות והביצועים.

תוכנית מסודרת עם שיעורים ותתי נושאים

סרטונים נגישים ונעימים לצפייה

230₪ * 3 תשלומים

דפי אימון ותרגול לאימון משפחתי ואישי

מה נלמד בקורס? במה נתמקד ובאילו תכנים חינוכיים?

הנה חלק מהכלים שתלמדו בקורס:

למי הקורס מתאים?

מה כולל הקורס?

דמיינו רגע: נכון, לילד שלכם עדיין קשה, אבל עכשיו הוא לא לבד כי לכם יש את הכלים לעזור לו לבנות עתיד טוב יותר. אתם לא חסרי אונים כמו שהייתם פעם! עכשיו תוכלו לפנות לו יותר זמן ותסתכלו על ילדכם בעיניים אחרות – עם הידע הנכון ולהוביל אותו להצלחה בכל התחומים יש לכם כלים!

מה זו בדיוק הפרעת קשב ורכוז?

ניתן לתאר שלושה טיפוסים של ההפרעה: הפרעת קשב וריכוז בלי היפראקטיביות, המתארת טיפוסים “חולמים ומרחפים”; היפראקטיביות ואימפולסיביות, המתארת ילדים קופצניים, תזזיתיים ופזיזים; והפרעה המשלבת את שתי ההפרעות. כמה סימפטומים אופייניים לילדים עם הפרעת קשב וריכוז: חוסר קשב וריכוז – קושי בשמירת הקשב והריכוז לזמן ארוך; היפראקטיביות – חוסר מנוחה ותנועתיות יתר; אימפולסיביות – חוסר יכולת להתגבר על הדחף להגיב במהירות ובלי מחשבה מוקדמת לכל גירוי; מרדנות; קושי במילוי הוראות, אפילו הוראות פשוטות, וקושי בעמידה בחוקים המקובלים בחברה. התנהגותם של ילדים אלו מתאפיינת גם בחוסר עקביות, ולכן הם אינם מצליחים לסיים עבודות ומטלות שהחלו בהן.

הפרעת קשב וריכוז היא הפרעה שכיחה, הנפוצה באוכלוסייה על כל שכבותיה ומופיעה בשכיחות יתר אצל בנים, לעומת בנות. ההפרעה קיימת בכל הגילים, ואינה אופיינית לילדים בלבד.

בנוסף תקבלו ערכת הנחיה מתנה בתחום החברתי שתוכלו לעשות שיח מיטבי עם הילד/נער ולהוביל אותו להצלחה חברתית ואישית בשווי 499 ש"ח – בחינם!

נעים להכיר! רבקה אלקובי –דוקטורנטית בחינוך מיוחד, יועצת חינוכית, פסיכותרפיסטית , מומחית תחום בטיפול בילדי ASD 

שנים רבות עבדתי בתחום הפדגוגי/חינוכי עם ילדי ASD תוך ליווי ההורים והצוות החינוכי, מתוך כך רכשתי ניסיון רב בהבנה לתהליך המתרחש עימם ולדרך העבודה המקצועית המובילה לשינוי בכול מישורי התפקוד של הילד/ה.

למדתי ייעוץ חינוכי MA, לימודי פסיכותרפיה וכלים אמנותיים בטיפול, ליוויתי בטיפול הוליסטי ילדים עם הפרעות התנהגות או בעיות תחושה SPD אצלי בקליניקה וכן בבתי הספר תוך תהליך טיפולי עם הילד/ה והדרכה להורים ולצוות. תהליך זה הביא לשינוי משמעותי אצל הילד/ה. מדריכה הורים ומנחה קבוצות הורים לילדים עם צרכים ייחודים דרך מסגרות הרווחה השונות או במסגרת פרטית.

מעבירה השתלמויות למורים/אנשי מקצוע בתחומי חינוך, ח”מ, התפתחות אישית דרך פסג”ה או המכללות. חברה באיגוד פסיכותרפיה ממוקדת ובאיגוד המטפלים והיועצים בישראל.

רבקה אלקובי

מוכנים ללמוד ולהצטרף אלי למסע הורות מהנה?

נוצר באמצעות מערכת הקורסים של
 
סקולילנד